Posadziliśmy „ 1000 drzew na minutę”

20.04.2018 r. klasa V wraz z wychowawcą wzięła udział w akcji „ 1000 drzew na minutę” organizowaną przez Nadleśnictwo Świdnica. Co roku leśnicy nasadzają 500 mln drzew – co daje właśnie 1000 drzew na minutę.

 

 

Tym razem drzewa zostały posadzone w Leśnictwie Gilów w dwóch turach. W pierwszej turze uczniowie ze SP nr 5 z Dzierżoniowa i Szkoły Społecznej z Gilowa, a w drugiej - w piątek 20 kwietnia klasa V ze Szkoły Podstawowej w Niemczy.

 

    Jak sadzić drzewa tłumaczył, pokazywał i pomagał leśniczy Mariusz Rumin wraz z pracownikiem. Na splantowanym i przygotowanym terenie posadziliśmy sadzonki dwuletnich dębów, które zastąpią świerkowy las. Tego typy inicjatywa jest doskonałym pomysłem na przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla uczniów, połączenia przyjemnego z pożytecznym. Daje możliwość zobaczenia z bliska, jak wygląda praca służb leśnych a ponadto pozostawia po sobie trwały ślad w postaci rosnącego przez wieki  lasu.  W ten sposób klasa V mogła przyłączyć się do obchodów  DNIA ZIEMI  -  który powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi nie tylko na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, ale również promowanie działalności proekologicznych.

 

   Po pracy była chwila relaksu dla wszystkich przy wspólnym ognisku przygotowanym przez rodziców. Na świeżym powietrzu wszystko lepiej smakuje: kiełbaska własnoręcznie upieczona na ognisku i zupa z białych warzyw przygotowana przez mamy uczennic. Wszyscy uczestnicy na zakończenie otrzymali od leśniczego, pana Mariusza, upominki. 

 

Tekst J.Bagińska