Warsztaty MĄRDZY CYFROWI już za nami

W dniach 20.08-24.08. 2018 r. w Szkole Podstawowej w Niemczy odbywały się warsztaty MĄRDZY CYFROWI. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi narzędziami cyfrowymi oraz porozmawiać na temat wartości ważnych dla każdego człowieka.

 

Podczas spotkań w grupach młodzież miała okazję sprawdzić, czy można wykorzystać znajomość obsługi narzędzi cyfrowych i multimedialnych do kultywowania i propagowania wartości moralnych w życiu codziennym. Uczniowie próbowali dokonać pewnych zmian społecznych, które sprawią, że życie w małej miejscowości stanie się ciekawsze i bardziej komfortowe. Do prac nad swoimi wyzwaniami używali m.in. narzędzi cyfrowych poznanych podczas całotygodniowych spotkań.

Pomysłodawcą i sponsorem warsztatów jest Fundacja ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom oraz Google org.

Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Niemczy znalazła się w gronie 35 szkół w Polsce, które mogły przeprowadzić pilotażową wersję tych warsztatów.