Patriotyzm w poezji, piosence i na co dzień

30 października 2018 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Dzierżoniowie odbyło się spotkanie, którego tematem był „Patriotyzm na co dzień i w piosence”.

 

W setną  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie i nauczyciele ze szkół naszego powiatu wysłuchali poezji śpiewanej w wykonaniu Janusza Małolepszego i poezji Miłosza Wrzesińskiego. Niemczańscy artyści pięknie mówili i śpiewali o współczesnym patriotyzmie.

 

Naszą Szkołę reprezentowały uczennice klasy szóstej: Aurelia Duraj, Krystyna Kajrys i Halina Mandziej oraz pani Jolanta Kurak.  Bardzo miłym akcentem  i  zaszczytem dla Naszej Szkoły był występ Aurelii Duraj, która znalazła się w gronie niemczańskich artystów i zaśpiewała piosenki do tekstów E.Brylla i K.I Gałczyńskiego.

 

Tekst: J.Kurak