IV MIEJSCE dla Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Niemczy w POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH DACH.

W Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego DACH zorganizowanym 13.12.2018r.    w Zespole Szkół Społecznych w Bielawie wzięli udział uczniowie z klas gimnazjalnych     i Szkół Podstawowych powiatu dzierżoniowskiego.

 

 

Szkołę w Niemczy reprezentowali uczniowie klasy VIII B:

 

1. NATALIA    NOWAK

 

2. HUBERT CZYSZCZOŃ

 

3. KACPER GOŹDZIARSKI

 

4. BARTOSZ TOMCZUK

 

Konkurs był dwuetapowy:  pierwsza część polegała na zrozumieniu przeczytanych tekstów                    w języku niemieckim, a druga sprawdzała  wiedzę uczniów z takich dziedzin jak: geografia, historia, polityka, sport, literatura i sztuka  krajów niemieckojęzycznych: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.