Absolwenci 2019

18 czerwca 2019 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego pożegnaliśmy absolwentów z klas ósmych i klasy gimnazjalnej.

Pan burmistrz Jarosław Węgłowski  razem z panią inspektor ds. oświaty Agnieszką Borowską i panią dyrektor Anną Kuźmińską wręczyli  absolwentom naszej szkoły stypendia naukowe i sportowe. Fundatorem stypendium jest Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza.

Stypendium naukowe otrzymali: z kl. VIII a Amelia Puka i Magdalena Krzyśko, z kl. VIII b Hubert Czyszczoń,  a z kl. III Gimnazjum Julia Mieczkowska, Sandra Durzyńska, Edyta Jędraszczyk i Filip Matras. Stypendium sportowe otrzymał Oskar Jędrysiak z kl. III G.

Najlepszym Absolwentem Szkoły Podstawowej został Hubert Czyszczoń z kl. VIII b, a Najlepszym Absolwentem Gimnazjum Julia Mieczkowska.

Pozostali wyróżnieni za wyniki w nauce: Nikola Ochał, Renata Kornaga, Kacper Goździarski, Jakub Sudół i Bartosz Tomczuk.

Wręczono także nagrody w konkursach przedmiotowych:

- konkurs języka angielskiego „The Big Challange” : I m Sandra Durzyńska, II m  Kacper Goździarski i III m Filip  Matras,

- konkurs z fizyki:  OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY "LWIĄTKO 2019"- wyróżnienie Bartosz Tomczuk

- najlepszy sportowiec dziewczęta: I m Julia Mieczkowska, II m Julia Rudnicka, III m Nikola Ochał,

- najlepszy sportowiec chłopcy: I m Kacper Szydziak, II m Sergiusz Szumilas i III m Nikodem Zalewski.

W turnieju tenisa stołowego, który odbył się podczas Powiatowego Dnia Aktywności I m w swojej kategorii zajął Bartosz Tomczuk, a III m Oskar Dąbrowski.

Turniej piłki nożnej „ O  Szczerbiec” wygrała w tym roku drużyna kl. VIII b.

Pani dyrektor  i opiekun SU pan Michał Paczkowski podziękowali  za pracę na rzecz szkoły przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Annie Kuriacie. Podziękowania otrzymali też rodzice wyróżnionych uczniów oraz prezes Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Najlepsi pan Roman Jarguz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Sandra Słobodzińska.

Podczas apelu przygotowanego prze klasę VII dokonano także przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu.

link ze zdjęciami

 

Absolwenci 2019