Najważniejsze informacje dla pierwszoklasistów

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla uczniów klasy I.

Szczegóły na pierwszym zebraniu  z wychowawcą.

·         W szkole obowiązuje obuwie zmienne ( halówki, z białą podeszwą), w szatni buty zmienne są w worku ( nie zostawiamy ich na ławeczce ani pod ławeczką!). Ubieramy dziecko tak, aby mu było wygodnie. Na w-f : biała koszulka bez nadruków, ciemne szorty, skarpetki , tenisówki. Poniedziałki w naszej szkole to dni apelowe, obowiązuje wtedy strój apelowy – biała koszula, eleganckie spodnie, spódniczka. Nie ubieramy dzieci w drogie ubrania. Nie dajemy dzieciom do szkoły drogich , cennych przedmiotów – telefonów, gier itp.

·         Uczeń potrzebuje dobrze wyposażonego piórnika, kleju, nożyczek, zeszytów w linie do polskiego i w kratkę do matematyki, linijki max 20 cm. Każdy uczeń ma też codziennie zeszyt do informacji ( do kontaktu nauczyciel-rodzic). Bloki (rysunkowe białe i kolorowe, techniczne białe i kolorowe oraz wycinanka), farbki plakatowe 6 kolorów, farbki akwarelowe i mała paczka plasteliny – zostają w klasie. Dziecko powinno mieć też teczkę papierową z gumką na prace plastyczne lub karty pracy.

·         Podręczniki do edukacji i angielskiego dziecko dostanie w szkole we wrześniu. Rodzice zakupują tylko podręczniki do religii. WSZYSTKIE PODRĘCZNIKI I ZESZYTY POWINNY BYĆ OBŁOŻONE!

·   

·        W szkole prowadzone są zbiórki : baterii, makulatury, nakrętek.

·         W szkole pielęgniarka przeprowadza fluoryzację – będzie więc potrzebna szczoteczka do zębów ( nie za twarda, bo dzieciom krwawią wtedy dziąsła).

·         Każde dziecko przynosi ręcznik papierowy i ryzę papieru ksero – ustalimy to na pierwszym zebraniu.

·         W szkole obowiązuje dziennik elektroniczny.

·         W szkole działa Rada Rodziców – wpłaty na Radę Rodziców dokonujemy od września ( wtedy znana będzie kwota).

·         Dziecko powinno być ubezpieczone!  Można ubezpieczyć dziecko w szkole, można ubezpieczyć się prywatnie i zgłosić to wychowawcy klasy – też we wrześniu.

·         Rodzice zapisują dziecko na świetlicę na początku września i zgłaszają to wychowawcy klasy.

·         W szkole działa płatna stołówka – na obiady zapisują rodzice i zgłaszają to wychowawcy klasy.