WYCIECZKA DO BOCHENKOWEJ ZAGRODY

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie z klasy I i II SP pojechali na wycieczkę do Krzelkowa, gdzie spędzili czas w BOCHENKOWEJ ZAGRODZIE –gospodarstwie państwa Krzysztofa i Agnieszki Bochenków. Gospodarstwo to jest członkiem Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych. 

 

.  Pan Krzysztof oprowadził dzieci po całej zagrodzie i w niezwykle ciekawy sposób opowiedział  o hodowanych przez siebie zwierzętach . Uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki ptaków, także egzotycznych, kozy, owce, krowy, konie, króliki, świnki morskie i azjatyckie oraz wiele, wiele innych zwierząt. Niektóre mogli pogłaskać i nakarmić. Podziwiali także zbiory gospodarza, m.in. zabytkowe żelazka, stare narzędzia użytkowe, pralki, stare elementarze, tornistry, dawne telefony itp. W warsztacie stolarskim mogli, przy użyciu ogromnej ręcznej wiertarki, wywiercić dziurę w desce, co okazało się nie lada wyzwaniem! Wielkim zainteresowaniem cieszyła się też ręczna drewniana winda, którą każdy chętny mógł „przejechać się” na pierwsze piętro i z powrotemJ. Na koniec dzieci zjadły kiełbaski upieczone na dużym grillu przez rodziców i właścicielkę gospodarstwa panią Agnieszkę. Niespodzianką były upieczone przez gospodarzy pyszne ziemniaczki, które każdy zjadł z wielkim smakiem.  

 

Miejsce tak spodobało się dzieciom ,że nie chciały wracać do domu. Zapowiedziały, że na pewno wrócą tu z rodzicami!