XX DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI

W sobotę 16 września, jak co roku,chętni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niemczy uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, aby wziąć udział w XX Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

 

W Parku Wiedzy na Promenadzie Staromiejskiej przy Placu Teatralnym odbyły się pokazy połączone z warsztatami, których zadaniem jest popularyzacja nauk przyrodniczych - mówienie
o rzeczach trudnych w sposób zrozumiały dla każdego. Pokazanie, że ciekawość świata, stawianie pytań i poszukiwanie na nie odpowiedzi to cecha typowa dla ludzi i to niezależnie od ich wieku, wykształcenia i doświadczeń życiowych. Każdy mógł wcielić się w rolę naukowca i samodzielnie przeprowadzić eksperyment. 

    Warto podkreślić w tym miejscu również to, że wyjazdy te cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i już dzisiaj wiemy, że za rok pojedziemy tam ponownie.

 

    Tegoroczny Festiwal organizowany jest pod hasłem „Nauka bez granic”. To nie tylko hasło jubileuszowej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, ale również główna idea mu przyświecająca.

Tekst: J.Prokop