VII ŚLĄSKI FESTIWAL KISZENIA KAPUSTY

W słoneczną niedzielę 1 października wzięliśmy udział w VII Śląskim Festiwalu Kiszenia Kapusty, który odbył się w Arboretum w Wojsławicach.

Drużyna złożona z uczniów, rodziców i nauczycieli ukisiła wielką beczkę kapusty. Bardzo pomogła nam pani Monika Melnik, która pilnowała, aby wszystko zostało zrobione zgodnie w przepisem.   Efektów naszej pracy będzie można posmakować za kilka tygodni w szkolnej stołówce (gdy się kapustka ukisi J).

 

Wzięliśmy także udział w autorskim konkursie prof. Tomasza Nowaka  „Szatkowanie kapusty na czas”. Drugie miejsce w tej  „niebezpiecznej” konkurencji zajęła pani Kasia Sudół- wychowawczyni kl. III a. Gratulujemy!!!

 Kapustę kisili: uczennice Gimnazjum Paulina Botuszan, Malwina Piątek i Karolina Kuriata; rodzic pan Paweł Basiów, nauczyciele : pani Joanna Bagińska, pani Katarzyna Sudół i pani Alicja Łysiak. Pomagali nam pani Monika Melnik i pan Jacek Łysiak.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ!!!