Szkolny Klub Talentów

     

       Witamy w zakładce dedykowanej wszystkim uczniom, którzy mają swoje pasje, zainteresowania i uzdolnienia.Rozpoczynamy prezentację uczniów naszej szkoły, którzy rozwijają swoje talenty sportowe czy też artystyczne i osiągają mniejsze lub większe sukcesy. Najważniejsze jest jednak to, że realizują swoje pasje i marzenia, uczestnicząc w różnego rodzaju zajęciach poza szkołą, znajdują też czas na swoje szkolne obowiązki.

       W naszej zakładce będzie można poznać Te osoby, śledzić ich sukcesy... Zapraszamy!

Nikola Malinowska - uczennica klasy V od  maja 2016 roku  trenuje gimnastykę artystyczną w Ząbkowicach Śląskich  w prywatnej szkole GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA GRACJA .

Brała udział   w :

- ogólnopolskim turnieju  „O  lśniąca Gwiazdę" w Gliwicach i zdobyła tam 4 miejsce,

- III ogólnopolskim Towarzyskim  Turnieju  w Gimnastyce Artystycznej Grup Rekreacyjnych Łódź 2017 zajęła tam V miejsce,

-Dolnośląskie  Dni z Akrobatyką  Sportowa i Gimnastyką  Artystyczną we  Wrocław w 2017 miejsce 15.

 

-22.04. 2018 r.  zajęła 1 miejsce w II Dolnośląskim Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Gracja Spring Cup 2018 oraz  dodatkowo otrzymała nagrodę Miss Gracji. Gratulujemy talentu i sukcesów!!!

 

Agata Wrzesińska kl. VI 


Agata od wielu lat pasjonuje się rysowaniem, najczęściej rysuje postacie bajkowe, jak również wymyślone przez siebie. W pracach swoich posługuje się akwarelą, pastelami, markerami oraz ołówkiem. Obecnie w szkole powstała galeria prac jej autorstwa.

Poza rysowaniem Agata realizuje się w recytacji wierszy. Brała udział w konkursach gminnych i powiatowych:  Historia w poezji, Poezja z uśmiechem,  XXIII Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik.  Wielokrotnie była ich laureatką, zajmował też miejsca II i III.

Oskar Jędrysiak kl. II G

 

.

      Niewątpliwie, wielki talent bokserski. Oskar trenuje od 2014 r. w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim, a  w   pażdzierniku ubiegłego roku zdobył Mistrzostwo Polski Młodzików w kategorii 40 kg. Natomiast 10. lutego bieżącego roku wywalczył Mistrzostwo Dolnego Śląska w wadze 46 kg. Są to wspaniałe sukcesy i głeboko wierzymy, że to dopiero początek. Gratulacje!

 

Aurelia Duraj kl. V

 

       Nieprzeciętny talent wokalny! Aurelia od ponad czterech lat należy do Studia Piosenki i Tańca "Fart"w Bielawie, gdzie uczy się śpiewu. Uczęszcza także do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dzierżoniowie. Jest na drugim roku, w klasie fortepianu. Bierze udział w licznych knkursach wokalnych na terenie całej Polski. Ma liczne osiągnięcia z tego tytułu. Niektóre z nich to: I miejsce na Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Legnicy, III miejsce na Europejskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Sosnowcu, III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej we Wrocławiu, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Legnicy. Powodem do dumy jest udział Aurelii w programie telewizyjnym The Voice Kids, w którym brała udział w tzw. przesłuchaniach w ciemno i przepięknie zaśpiewała. Niestety, nie awansowała do następnego etapu, ale jesteśmy przekonani, że Aurelia nie wyśpiewała jeszcze ostatniej nuty w tym programie, a my gratulujemy sukcesów.

 

Paulina Drabik kl. V

 

       Paulina trenuje Karate Kyokushin od września 2013 r. i ma już sporo sukcesów, o czym świdczą medale na jej szyi. Jednak największym jest zajęcie szóstego miejsca w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w listopadzie 2016 roku. Sukces ten odniosła w kategorii kata. Zdobyła również srebrny medal w kumite (lekki kontakt) w Otwartym Turnieju Powiatu Grodzkiego. Odnosiła też liczne sukcesy w Turniejach Mikołajkowych, a w lutym ubiegłego roku uczestniczyła w II Dzierżoniowskiej Gali Sportu jako nominowana w kategorii najlepszy talent sportowy. Wierzymy, że o talencie  i sukcesach Paulinki usłyszymy jeszcze wiele razy.

 

Julia Stępień  kl. V

     Wszyscy jesteśmy pełni podziwu dla elementów gimnastycznych, które potrafi wykonać Julka. To niesamowite, co Ona robi ze swoim ciałem! Julia trenuje bowiem gimnastykę artystyczną oraz kształci się w tym kierunku, a efekty są juz widoczne. Otóż w październiku ubiegłego roku Julia wygrała II Ogólnopolski Turniej w Gimnastyce Artystycznej w Łodzi. Wygrała również Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej ".  Oczywiście sukcesów było jeszcze więcej - wystarczy spojrzeć na trofea.

 

Nikodem Zalewski kl. II G.

           Nikodem, podobnie jak jego bardziej doświadczony kolega z klasy, trenuje w Dzierżoniowskim Klubie Bokserskim. Swoją przygodę z boksem zaczął w sierpniu ubiegłego roku, co nie przeszkodziło mu już w październiku zdobyć brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików, w kategorii +76 kg. Wspaniały sukces!      W przypadku obu chłopców gratulacje należą się również ich trenerowi, Panu Piotrowi Wilczewskiemu.

 

Hubert  Czyszczoń kl. VII b

        Od pięciu lat jest zawodnikiem Klubu Sportowego MKS - 9 Dzierżoniów - Sekcja Pływacka. Hubert trenuje każdego dnia, między innymi z ubiegłorocznymi Mistrzami Polski i startuje w wielu ogólnopolskich zawodach, na których poprawia swoje życiowe rekordy. Najbardziej lubi sprint na dystansie 50 m stylem dowolnym, czyli kraulem oraz sztafety.

Sebastian Kijkowski kl. IV b


        Sebastian od trzech lat trenuje piłkę nożną w Akademii Sportowej "Orlik Łagiewniki". Gra tam na pozycji środkowego obrońcy. Uczestniczył w wielu turniejach i meczach. Otóż przez dwa lata z rzędu razem ze swoją drużyną zajmował drugie miejsce w turnieju strefowym "Z podwórka na stadion - o puchar Tymbarku". Zdobył też pierwsze miejsce w turnieju o puchar S.T.E P Wirki. Przez dwa kolejne sezony jego drużyna plasowała się na pierwszym miejscu w Lidze Orlika. Jak sam twierdzi, sport odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę.

 

Otylia Duraj Kl.IIIb 

        Otylia to młodsza z dwóch śpiewających sióstr. Od ponad dwóch lat należy do Studia Piosenki i Tańca "Fart" w Bielawie, gdzie uczy się śpiewu. Bierze udział w różnych konkursach wokalnych, na terenie całej Polski. Jej osiągnięciami są: II - miejsce "Świat nutką malowany" w Dzierżoniowie, II miejsce na Dolnośląskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Legnicy oraz wyróżnienie, nominacjana Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej w Koninie.

19 maja 2018 r. Otylia zdobyła wyróżnienie w XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Ekologicznej Ekopiosenka 2018 w Legnicy. 

      Drodzy uczniowie, jeśli macie jakieś zainteresowania, pasje, rozwijacie się w jakiejś dziedzinie - prosimy o dostarczenie zdjęć oraz krótkiej notatki do p. Woźniaka, a dołączycie do grona naszych klubowiczów, których z kolei proszę o aktualizowanie swoich osiągnięć oraz wzbogacanie swojego profilu o materiał zdjęciowy. Jeszcze raz wszystkim serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was dumni.