Happening na rozpoczęcie Tysiąclecia Obrony Niemczy – NIEMCZA 17

W piątek wieczorem uczniowie naszej szkoły wystąpili z okazji Milenium Obrony Niemczy.  Przedstawili życie w średniowiecznej Niemczy w odniesieniu do współczesności i problemów XXI wieku w formie happeningu ulicznego. Pomysłodawcami projektu byli pan Miłosz Wrzesiński i Adam Woźniak. Miał on na celu pokazanie aspektu walki dobra ze złem bez względu na czasy, w których żyjemy. Dodatkowo autorzy pragnęli zwrócić uwagę na dziecko XXI wieku (chłopiec w klatce), które bez pomocy dorosłych może zostać więźniem własnych pragnień, egoizmu i technologicznych gadżetów naszych czasów. Wniosek - człowiek Średniowiecza walczył o swoją wolność, a my, w pewnym sensie, również musimy się bronić przed tym, co złe i niebezpieczne.  

Dzieci przygotowane zostały przez panią Joannę Bagińską, która stworzyła przepiękną choreografię do układów tanecznych oraz panów Miłosza Wrzesińskiego i Adama Woźniaka, którzy odpowiadali za realizację scenariusza i wszelkie kwestie techniczne. Wszyscy zgromadzeni byli pod ogromnym wrażeniem pokazu tańca, światła i muzyki.